Polska husaria w Berlinie


Dziś i jutro (14 i 15.03) w Berlinie po raz pierwszy w historii będzie prezentować się polska husaria. W sobotę skrzydlaci żołnierze pokażą się na wieczornym przyjęciu, zaś w niedzielę podziwiać ich będzie można pod samą Bramą Brandenburską.

Na sobotni wieczór zaplanowano zamkniętą imprezę - bal Korpusu Attache Wojskowych akredytowanych w stolicy Niemiec. Udział wezmą również przedstawiciele Federalnego Ministerstwa Obrony, korpusu dyplomatycznego, a także ludzie związani z przemysłem i gospodarką. Wydarzenie organizuje Grupa Krajów Wyszehradzkich. Niemcy, Polacy i inni goście będą oglądać poczet husarski chorągwi im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego oraz Małopolskiej chorągwi husarskiej.

W niedzielę od 11.00 polscy husarzy z wymienionych jednostek będą paradować w pełnej krasie po placu paryskim pod Bramą Brandenburską. Będzie to świetna okazja aby promować wizerunek polskiego husarza, a tym samym pokazać historię polskiego oręża z innej, ciekawszej strony. Polski husarz w pełnym rynsztunku robi wrażenie na zaznajomionych z nim Polakach - poczekajmy teraz na reakcję Niemców i turystów, którzy  obejrzą pokaz.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz