Ryszard III wreszcie oficjalnie pochowany


Ponad 700 osób brało udział w uroczystym pochówku króla Ryszarda III Yorka, którego szczątki odnaleziono w 2012 roku w Leicester.  

Król Ryszard III

Król Ryszard III

Oficjalny pogrzeb monarchy, który odbył się 530 lat po jego śmierci, miał miejsce w Leicester. Z tej okazji oprócz pogrzebowej ceremonii, której przewodniczył arcybiskup Canterbury, w mieście zorganizowano kilkudniowe obchody, aby pojawić się mogło jak najwięcej turystów.

Na ceremonii nie zabrakło członków rodziny królewskiej, przywódców religijnych, dygnitarzy oraz potomków zarówno Ryszarda III, jak i uczestników bitwy pod Bosworth, podczas której zginął ten ostatni monarcha z dynastii Plantagenetów. Wśród nich znalazł się m.in. aktor Benedict Cumberbatch, który niedawno okazał się być spokrewniony z Ryszardem III.

Król pochowany został w drewnianej trumnie, którą zaszczyt miał wykonać jego potomek w 17. pokoleniu, Michael Ibsen. To właśnie jego DNA pomogło w ustaleniu tożsamości Ryszarda III.

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz