W Olkuszu zdewastowano żydowski cmentarz


Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Olkuszu zbeszczczeszczono żydowski cmentarz. Sprawcy uszkodzili i popisali nagrobki.

Sprawą zajmuje się Prokurtatura Rejonowa w Olkuszu, a policja ustala sprawców. Na fotografiach, które upublicznił Ośrodek widać powalone i uszkodzone nagrobki. Zostały także popisane hasłami odwołującymi się do Jana Pawła II, jedno z nich zawiera skrót GMD oznaczający w slangu „Gwałcił Małe Dzieci”. Ponadto na tablicach umieszczono satanistyczne symbole.

Cmentarz żydowski mieści się przy ul. Ołowianej, a został założony na przełomie XIX i XX w. Do dziś zachowało się kilkadziesiąt nagrobków.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz