Inscenizacja historyczna „Akcja Burza” w olsztyneckim skansenie


Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku zapraszają na edukacyjną inscenizację historyczną „Akcja Burza”.

akcja burza insenizacjaCelem inscenizacji jest zaprezentowanie historii Polskiego Państwa Podziemnego ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń Akcji „Burza” z 1944 r. Główną inspiracją historyczną będą wybrane wątki działań 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

W inscenizacji udział weźmie ponad 60 rekonstruktorów, odtwarzających siły polskie, radzieckie i niemieckie. Muzeum II Wojny Światowej przygotowało wyjątkową formułę inscenizacji i zaaranżowanie terenu, które pozwolą na samodzielne poruszanie się widzów po miejscu odtwarzanych działań wojennych, tak że uczestnicy będą mogli przenieść się niemal w sam środek wydarzeń.

W programie:

  • strefy potyczek militarnych z wykorzystaniem pirotechniki
  • pojazdy militarne m. in. czołg T-34, działo samobieżne Marder II, działo samobieżne SU-57
  • kuchnia polowa

W dniu inscenizacji promocyjne ceny biletów wstępu do skansenu.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz