Stroje Scarlett O’ Hary sprzedane za 137 tysięcy funtów


Stroje w których Vivien Leigh wystąpiła w „Przeminęło z wiatrem” zostały sprzedane na aukcji w Beverly Hills. Odbyła się ona 18 kwietnia 2015 roku. Nazwiska nabywcy nie ogłoszono.

Kadr z filmu 'Przeminęło z wiatrem'

Kadr z filmu ‚Przeminęło z wiatrem’

Vivien Leigh w sprzedanych strojach pokazała się w filmie cztery razy. Są to żakiet i długa spódnica bawełniana koloru jasnoszarego. Pochodzą one z kolekcji Jamesa Tamblina. Na aukcji wystawiono także 150 innych rzeczy z jego zbiorów. Warto nadmienić, że Tamblin nabył stroje Scarlett O’ Hary za 20 dolarów; zawdzięcza to temu, że w przeszłości był szefem pracowni fryzjerskiej i charakteryzatorskiej wytwórni filmowej „Universal”.

Film „Przeminęło z wiatrem” pochodzi z 1939 roku. Wyreżyserował go Victor Fleming. Jest to ekranizacja powieści Margaret Mitchell pod tym samym tytułem. Główne role w nim zagrali Vivien Leigh i Clark Gable. Jego akcja dzieje się w czasie wojny secesyjnej (1861 - 65) i bezpośrednio po niej. Przedstawiona jest w nim miłość Rhetta Butlera i Scarlett O’ Hary. Zdobył on 8 Oscarów.
W Polsce pierwszy raz pokazano go w 1963 roku.

Źródło: Kostyum Skarlet O’ Hara ushel s molotka

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz