Warsawrising.eu najlepszą stroną internetową na świecie!


Strona Warsaw Rising 1944, stworzona przez Muzeum Powstania Warszawskiego i BrightMedia, zgarnęła podwójną nagrodę w międzynarodowym konkursie Webby Awards 2015 na najlepszą internetową witrynę świata.

Polacy otrzymali nagrodę główną w kategorii „Instytucja Kultury” oraz nagrodę przyznaną przez internautów. Webby Awards jest uważane za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie internetu. Przedstawiciele twórców strony pojadą do Nowego Jorku na wielką galę gdzie rozdane zostaną nagrody. Całą imprezę zaplanowano na 18 maja 2015 roku.

Jury konkursu składało się z 2 tys. najważniejszych i najbardziej wpływowych ludzi z tzw. nowych technologii. W tym zacnym gronie znajdują się m. in. Biz Stone - twórca Twittera, Vinton Gray Cerf - jeden z „ojców” internetu, Arianna Huffington - redaktor naczelna The Huffington Post. Swojego głosu udzielali również wielcy artyści, David Bowie i Kevin Spacey.

Powszechnie uznano, że strona doskonale popularyzuje historię Powstania Warszawskiego wśród młodych ludzi z całego świata (jest dostępna w 3 językach). Dodatkowo witryna www.warsawrising.eu prowadzi czytelników przez dzieje Polski od 1918 do odbudowy Warszawy w okresie PRL.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz