Piłsudski miał 19 lat, gdy przejmował władzę, a Skłodowska była ponad 80-letnią noblistką [zdjęcia]


Internet zwariował na punkcie aplikacji Microsoftu how-old.net, która została zaprogramowana, by rozpoznawać wiek osób na przedstawionych jej zdjęciach. Robi to tak źle, że stała się obiektem ogólnoświatowych kpin. Portale sprawadzają wiek księżniczek Disneya czy znanych sportowców, my sprawdziliśmy ile lat miały ważne dla XX w. postaci. Zobaczcie, co nam wyszło!

Aplikacja jest dostępna tutaj. W nawiasie podaliśmy rzeczywisty wiek w momencie zrobienia zdjęcia.

Winston Churchill

Winston Churchill (67 l.) był najmłodszym premierem w historii Wielkiej Brytanii. Na tym portretowym zdjęciu ma zaledwie 24 lata. To oznacza, że obejmując urząd był o rok młodszy.

churchill

Adolf Hitler

Pokolenie 30-latków wywołało II wojnę światową? Tutaj Adolf Hittler (52 l.) i Heinrich Himmler (41 l.) podczas obserwowania manewrwów wojskowych w 1941 r.

hitler01

 

Wojciech Jaruzelski

Gen. Jaruzelski (58 l.) ogłaszając stan wojenny odmłodniał o 8 lat.

jaruzelski1

Józef Piłsudski

W młodości siła! Tutaj Józef Piłsudski (59 l.) jako nastolatek, który doprowadził do zamachu stanu w Polsce. Porwał za sobą dużo starszych generałów, jak Gustaw Orlicz-Dreszer (37 l.). Zdjęcie wykonano na moście Poniatowskiego podczas zamachu majowego.

pilsudski1

 

Ronald Reagan

Prezydent USA Ronald Reagan (77 l.) wcale nie był tak stary, za jakiego go uważano. Podczas kampani wyborczych jego przeciwnicy często wypominali mu jego zaawansowany wiek. Jednak aplikacja Microsoftu podaje, że w 1988 r. podczas spotkania z Margareth Thacher miał tylko 46 lat.

reagan

Maria Skłodowska-Curie

Na tym zdjęciu widać przyszłą podwójną noblistkę Marię Skłodowską-Curie (33 l.) wraz ze swoim mężem Piotrem Curie. Jak widać przeszło 80 lat nie przeszkodziło jej dwukrotnie zdobyć Nobla.

sklodowska1

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz