„Bohaterowie drugiego planu” - zaproszenie do udziału


Do 23 maja można nadsyłać prace na konkurs filmowo-historyczny „Bohaterowie drugiego planu”. Mogą w nim brać udział uczniowie polskich szkół, także poza granicami kraju.

Bohaterowie_okładka broszury_1 strOrganizatorzy projektu, Muzeum Historii Polski w Warszawie, Fundacja Banku Zachodniego WBK oraz Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. L. Schillera w Łodzi, zachęcają uczniów szkół ponadpodstawowych do odnalezienia i opisania historii wybranych osób, które służyły pomocą i wsparciem walczącym o wolną Polskę od 1944 do 1989 roku, czyli np. żołnierzom podziemia niepodległościowego, członkom tajnych organizacji, działaczom opozycyjnym.

Nagrodą dla laureatów konkursu są warsztaty filmowe w Szkole Filmowej w Łodzi (PWSFTviT) pod opieką Macieja Drygasa. Młodzi ludzie spróbują swoich sił w roli autora scenariusza i reżysera. Projekt zakończy uroczysty pokaz filmowy w warszawskim kinie Iluzjon w grudniu 2015 r. W trakcie gali finałowej jury przyzna główną nagrodę projektu.Partner konkursu, Polska Press Grupa, przyzna nagrodę dodatkową, którą będą warsztaty dziennikarskie. Prace można nadsyłać na adres Muzeum Historii Polski.

Jury, spośród przekazanych przez zespoły (do 3 osób) prac, w I etapie wybiera sześć prac w dwóch kategoriach:
I kategoria – szkoły gimnazjalne, II kategoria – szkoły ponadgimnazjalne.

Wszelkie szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronach www.muzhp.pl oraz www.edukacja.muzhp.pl.

Harmonogram

  1. I etap/ Nadsyłanie prac (objętość 5-10 stron A4) – 23 maja 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego)
  2. Ogłoszenie wyników I etapu projektu oraz laureata Nagrody Polska Press Grupy – 22 czerwca 2015 r.
  3. II etap/Warsztaty filmowe oraz warsztaty dziennikarskie – lipiec-październik 2015 r.
  4. Gala finałowa: prezentacja etiud – grudzień 2015 r.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz