Promocja książki: „Dzieje Akadmieckiego Związku Sportowego”


W poniedziałek 11 maja o godzinie 16 w Sali Obrad rady Wydziału Humanistycznego odbędzie się spotkanie promocyjne monumentalnego, trzytomowego dzieła Dzieje Akademickiego Związku Sportowego

11151053_758805490906110_6679719693113262461_nAkademicki Związek Sportowy jest organizacją której ponad stuletnia historia, stawia
ją w gronie najbardziej zasłużonych związków zrzeszających studentów w historii naszego kraju. W związku z tym, wybitny znawca tematyki sportu akademickiego profesor Ryszard Wryk, Sekretarz Zarządu Głównego AZS dr Bartłomiej Korpak oraz członkini ZG AZS dr Halina Hanusz sporządzili nie tylko pięknie wydany, ale też pełen (często niepublikowanych dotąd) informacji książkowy obraz przedstawiający historię Akademickiego Związku Sportowego.

Spotkanie będzie doskonałą okazją nie tylko do tego, aby powspominać i porozmawiać
o pięknej historii ludzi w koszulkach z gryfem na piersi, ale również aby ocenić aktualną kondycję i przyszłość sportu akademickiego. Organizatorzy zapewniają również,
że będzie to jedyna okazja do nabycia książek w promocyjnej cenie. Dochody uzyskane ze sprzedaży w całości przekazane zostaną na fundusz stypendialny dla młodych sportowców.

Jednocześnie przypada trzecia rocznica powołania Lubelskiego Centrum Dokumentacji Historii Sportu, które od 2012 roku czyni wszelkie starania o przywrócenie lubelskiemu sportowi należytego miejsca w annałach historii.

Moderatorem spotkania będzie Krzysztof Basiński, dziennikarz sportowy związany z LCDHS.

8452_403186096468053_1381207768_n

Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu

Swoją obecność na spotkaniu potwierdził również Pan Witold Zimny.

„Azetesiak” z krwi i kości, związany ze Związkiem od bardzo wielu lat, podczas których pełnił obowiązki min. wiceprezesa Zarządu Głównego AZS.

Wierzymy również, że na promocji pojawi się legendarna wręcz postać Akademickiego Związku Sportowego Pan Lucjan Piątek.

Choć ten młody duchem „Azetesiak” ma już 93 lata, mamy nadzieję, że zaszczyci swoją obecnością przybyłych gości.

Co?       Spotkanie promocyjne serii książek Dzieje Akademickiego Związku Sportowego
Kto?     Tom I: Prof. Ryszard Wryk (Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań); Tom II: Dr Halina Hanusz (Zarząd Główny AZS); Tom III: Dr Bartłomiej Korpak (Sekretarz Generalny Zarządu Głównego AZS)
Gdzie?  Sala Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie ( Plac M. Curie - Skłodowskiej 4 )
Kiedy?  11 maja (poniedziałek) godzina 16.
Organizatorzy: Lubelskie Centrum Dokumentacji Historii Sportu, Klub Uczelniany AZS UMCS
Kontakt: into@historiasportu.umcs.lublin.pl, tel. 515 867 816

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz