Uciekinier z Shawshank aresztowany w Melbourne 56 lat później


Po ponad 50 latach unikania aresztu, zbieg który uciekł z więzienia Ohio 56 lat temu wrócił za kratki – złapany w centralnej Florydzie.

Ohio State Reformatory

Ohio State Reformatory

79-letni Frak Freshwaters (znany również pod pseudonimem William Cox) z Melbourne, który nie używał swojego nazwiska od 1959 roku - roku w którym uciekł z więzienia - został aresztowany w scenerii rodem z filmu „Skazani na Shawshank”, a już we wtorek stanął przed sądem.

W sprawie, podczas której uchylono jego ekstradycję, przykuty do wózka inwalidzkiego 56-latek wysłuchał zarzutów zebranych z lat, w których unikał więzienia. Śledczy ustalili, że zbiegły z więzienia mężczyzna unikał kary, którą miał odbyć w zakładzie poprawczym Ohio State, a następnie uciekł z Sandusky po odbyciu siedmiu miesięcy z 20-letniego wyroku, który dostał za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Agenci z Hrabstwa Brevard ujęli Freshwatersa w poniedziałek po południu po wizycie w jego domu na Jones Road, odizolowanym miejscu opatrzonym tablicami o zakazie wstępu na posesję, w którym znajdował się zgodnie z informacją otrzymaną od Wydziału do spraw Niewyjaśnionych (Cold Case) działającą przy U.S. Marshal’s Northern Ohio Violent Fugitive Task Force. Agenci podeszli do niego i pokazali zdjęcie. Na pytanie, czy widział człowieka ze zdjęcia, zbieg odpowiedział: „Nie widziałem tego człowieka od bardzo dawna.„ – mówi Tod Goodyear z Biura Szeryfa Hrabstwa Blount. Śledczy dodają, że mężczyzna miał ważne prawo jazdy wydane przez organy na Florydzie, otrzymywał świadczenia socjalne, oraz ”unikał kłopotów” przez cały ten czas. Osoby, które wiedziały o mieszkańcu myślały, że mężczyzna jest stróżem terenu oraz jeziora.

Ustalono, że Freshwaters mieszkał w kilku stanach i pracował jako kierowca samochodów ciężarowych, nim przeniósł się Hrabstwa Brevard.

Wcześniej, w 1970 roku, mężczyzna był zatrzymany, lecz został wypuszczony na wolność. W 1994 roku natomiast, zakład poprawczy Ohio State, w którym znalazł się Freshwaters, stał się podstawą dla głośnego filmu „Skazani na Shawshank”.

Źródło: ‚Shawshank’ prison escapee arrested in Melbourne 56 years later

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz