Indyjskie lody „Hitler” w „Luft-wafelkach”


Produkty sygnowane nazwiskami celebrytów to już przeżytek. W Indiach można kupić lody z Hitlerem na etykiecie lub lodowe Luft-wafle. Nie do końca wiadomo co lody mogą mieć wspólnego z tym niesławnym przywódcą Niemiec, ale jego imię i zdjęcie znajdują się na opakowaniach lodów. Warto dodać, że właściciel tej „marki” nie prowadzi swojej działalności gospodarczej zgodnie z prawem.

Opakowanie Hitler ice-cream

Opakowanie Hitler ice-cream, źródło: Twitter

Te lody nie tylko są sprzedawane w różnych smakach, ale mają również wiele ciekawych opakowań. Wujek Sam o twarzy Hitlera, noszący muszkę i czapkę w kształcie swastyki? Proszę bardzo! Realistyczne zdjęcie w mundurze? Już podaję! Inne zdjęcia przedstawiają również karykatury fuhrera, jednak jego sławne wąsy są istną klamrą kompozycyjną w dziele projektanta tych etykiet.

Inne opakowanie lodów

Inne opakowanie lodów, źródło: DailyMail

Podczas gdy w Europie takie zjawisko wywołałoby szok, na obywatelach Indii nie robi to większego wrażenia. Związane jest to prawdopodobnie z brakiem wiedzy dotyczącej holokaustu i drugiej wojny światowej. Lody to nie jedyne produkty sygnowane marką „Hitler”. W krajach azjatyckich można również odnaleźć bary i restauracje w różny sposób nawiązujące do wizerunku dyktatora Niemiec.

Wieści o tej marce lodów spowodowały burzę w sieci. W wielu wpisach domagano się wycofania marki z rynku. Niemiecki obserwator stwierdził, że należy poinformować o zbrodniach dokonanych przez Hitlera. Dziennik Bild zareagował wpisem na Twitterze, nazywając tę markę makabrycznym chwytem reklamowym.

Źródło: The Luft-wafer: Ice cream cone named after Adolf Hitler on sale in India sparks anger in Germany

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz