X Szkoła Letnia „Nauczanie o Holokauście”


W dniach 1-7 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim odbędzie się kolejna edycja Szkoły Letniej „Nauczanie o Holokauście”.  

polakat jpgSzkoła Letnia jest programem realizowanym przez Centrum Badań Holokaustu i Katedrę UNESCO ds. Edukacji o Holokauście Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Illinois Holocaust Museum and Education Center, USA we współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami: Instytutem Europeistyki UJ, Instytutem Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie, Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Ukraińskim Centrum Studiów nad Holokaustem w Kijowie, Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Centrum Żydowskim w Oświęcimiu.

Wykładowcami i ekspertami Szkoły Letniej są wybitni znawcy tematu z kraju i zagranicy, wśród nich: prof. dr hab. Zdzisław Mach, prof. Jonathan Webber, prof. Michael Berenbaum, prof. Tadeusz Lubelski, prof. Andrzej Żbikowski, prof. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, prof. Sławomir Kapralski, prof. Dariusz Libionka, dr Piotr Trojański, Robert Szuchta, którzy  podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i wiedzą, jak rozmawiać z młodymi ludźmi o Zagładzie i z jakich materiałów korzystać.

Oferta edukacyjna Szkoły Letniej jest skierowana do nauczycieli, studentów, trenerów i liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, którzy zajmują się szeroko pojętą tematyką Holokaustu.

Misją Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście jest budowanie sprawiedliwego, otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa poprzez szersze włączenie nauczania o Holokauście do polskiego systemu szkolnictwa.

W ramach dziesiątej edycji Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście odbędą się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe oraz wizyty studyjne w Państwowym Muzeum  Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu  oraz w Żydowskim Muzeum Galicja.

Sponsorem X Szkoły Letniej Nauczanie o Holokauście jest fundacja Claims Conference. Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Inc.

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz