Aplikacja mobilna „Zabytki w Polsce” gotowa na wakacje!


Już jest aplikacja mobilna Narodowego Instytutu Dziedzictwa „Zabytki w Polsce w nowej, lepszej odsłonie. Ponad 22 500 tysiąca zabytków w zasięgu ręki, a do tego piękne zdjęcia i rzetelne informacje na temat każdego obiektu opracowane przez ekspertów Instytutu.

Aplikacja ma zachęcić nie tylko do wirtualnego, ale przede wszystkim aktywnego zwiedzania zabytków. / fot. inf. prasowa

Aplikacja ma zachęcić nie tylko do wirtualnego, ale przede wszystkim aktywnego zwiedzania zabytków. / fot. inf. prasowa

Podróżujesz po Polsce? – wystarczy Ci  telefon i aplikacja „Zabytki w Polsce, którą przygotował specjalnie z myślą o turystach Narodowy Instytutu Dziedzictwa. Nowa wersja aplikacji oferuje informacje o zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, w tym o Pomnikach Historii, zabytkach nieruchomych czy stanowiskach archeologicznych. Dodatkowo aplikacja korzysta z zasobów projektu Wiki Lubi Zabytki, prowadzonego przez fundację Wikimedia Polska, z którą Narodowy Instytutu Dziedzictwa współpracuje od 2011 roku.

Teraz bez problemu możesz zaplanować swoją wyprawę lub sprawdzić, gdzie warto wybrać się na wycieczkę. Prosta w obsłudze aplikacja za pośrednictwem systemu GPS dokładnie określi miejsce, w którym się znajdujesz i zaprezentuje informacje o zabytkach położonych w najbliższej okolicy. Zabytki można również wyszukiwać, korzystając z mapy, która jest integralną częścią aplikacji. Co więcej – aplikacja dokładnie wskaże, w jakiej odległości znajdujemy się od wybranego obiektu. Do tego historia obiektu, ciekawostki oraz wyjątkowe zdjęcia, również te archiwalne – to wszystko oferuje aplikacja „Zabytki w Polsce.

Aplikacja „Zabytki w Polsce” to odpowiedź Narodowego Instytutu Dziedzictwa na rosnące zainteresowanie polskimi zabytkami. Aplikacja ma zachęcić nie tylko do wirtualnego, ale przede wszystkim aktywnego zwiedzania zabytków. To doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych i miłośników turystyki.

Obecna wersja aplikacji to kilkadziesiąt tysięcy zabytkowych obiektów, ale dane te będą systematycznie uzupełnianie. Specjaliści NID już pracują nad opisami kolejnych zabytków.

Aplikacja bazuje na danych zawartych na geoportalu NID dostępnego pod adresem http://mapy.zabytek.gov.pl  i można ją pobrać ze strony Google Play.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz