Szkoła Gladiatorów czyli sportowe walki rycerskie


Warszawska Szkoła Gladiatorów jest największą grupą treningową na Mazowszu szkolącą zawodników Sportowych Walk Rycerskich. Działa od 2014 roku, ale bazą dla niej jest stworzona w 2010 Warszawska Akademia Miecza. Aktualnie trenuje w trzech grupach około 50 zawodników poczynając od osób zupełnie początkujących, a kończąc na jednych z najbardziej doświadczonych zawodników Sportowych Walk Rycerskich z grupy Dies Irae oraz Excalibur.

brothers of stell

Jeden z banerów Braci ze Stali.

Szkoła trenuje zawodników do turniejów o charakterze sportowym. Walki nie stanowią rekonstrukcji historycznej, choć sam ruch tzw. rycerstwa sportowego, wywodzi się ze środowiska odtwórstwa historycznego. Pancerze i broń są dostosowane już nie do realiów średniowiecza, a do wymogów pełnokontaktowych pojedynków na punkty i starć grupowych, w których chodzi o wyeliminowanie przeciwnej drużyny z walki.

Walczą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Jest to sport dla każdego, wymaga jednak treningu, takiego jak ten, który oferuje Szkoła Gladiatorów.

Treningi prowadzą „Bracia ze stali” - Robert i Krzysztof Szateccy, utytułowani mistrzowie Sportowych Walk Rycerskich. Poniżej zamieszczamy link to strony braci Szatckich, gdzie można przeczytać więcej na temat samej idei.

http://brothersofsteel.pl/szkola-gladiatorow/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz