„Zabić Jezusa” – B. O’Reilly, M. Dugard – recenzja


Prawie dwa tysiące lat po tym, jak najpopularniejszy człowiek w historii świata poniósł śmierć na krzyżu, O’Reilly podejmuje się wyzwania opisania historii jego życia i tego, co doprowadziło go na Golgotę. Burzliwe czasy w jakich przyszło żyć Jezusowi z Nazaretu oraz słynne postaci historyczne to wszystko, co poznamy dzięki tej właśnie książce.

zabic-jezusa-opowiesc-historyczna-b-iext28269453Odnaleźć i przeanalizować wszelkie materiały związane z życiem i działalnością Jezusa z Nazaretu było zapewne wyzwaniem życia autorów książki „Zabić Jezusa”. Choć wszystko zostało przez nich zawarte na zaledwie 280 stronach, to jest to esencja i podsumowanie tego, co najważniejsze i najistotniejsze zarówno dla historyków jak i chrześcijan.

Dzięki tej książce możemy prześledzić drogę, jaką przebył człowiek, który zwał się Synem Bożym, i który dowiódł to wieloma cudami, które miały miejsce za jego sprawą. Poznajemy jego samego, jego otoczenie, świat, w którym się wychowywał. Przedstawieni zostają nam uczniowie Jezusa, ludzie, którzy choć potrafili zwątpić, ostatecznie głosili jego nauki, kiedy go samego zabrakło.

Autorzy opisują nam jednak również to, co działo się na szczeblach władzy. Poznajemy losy Juliusza Cezara, Kleopatry, Marka Antoniusza, Oktawiana, Heroda Wielkiego i Poncjusza Piłata, czyli postaci, które tak mocno odcisnęły swoje piętno na kartach historii tego świata. Przedstawione zostają nam liczne ciekawe historie związane z ich życiem, działalnością i śmiercią. Tak samo, jak losy Jana Chrzciciela, który jeszcze przed poznaniem Jezusa głosił przyjście na świat Mesjasza i za swą odmienność stracił życie.

Historia, którą poznajemy jest porywająca w swojej prostocie. Napisana lekkim stylem i prostym językiem jest znacznie bardziej przystępna niż zawiłości Biblii i z pewnością można ją polecić dosłownie każdemu, kto chce na nowo poznać i zrozumieć losy i nauki człowieka, który zmienił losy świata. Dzięki niej czytelnik może uporządkować sobie łańcuch wydarzeń, który doprowadził do ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu.

Plus/Minus

Na plus:

+ dokładność opisywanych wydarzeń

+ prosty język

+ fotografie

+ twarda oprawa

Na minus:

- brak

Tytuł: Zabić Jezusa. Opowieść historyczna

Autor: Bill O’Reilly, Martin Dugard

Wydawnictwo: Burda Publishing

Rok wydania: 2015

Liczba stron: 280

Cena: 49,90

Ocena recenzenta: 9/10

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz