Usuń profilowe i przypomnij zapomnianego bohatera z historii Polski! - akcja internetowa


Portal historyczny historia.org.pl  już po raz drugi organizuje internetową akcję Usuń profilowe i przypomnij zapomnianego bohatera z historii Polski! Poprzednim razem wzięły w niej udział tysiące naszych czytelników. Chcemy w jej trakcie zachęcić użytkowników Facebooka do zmiany w sierpniu swojego awatara na zdjęcie przedstawiające wybraną postać historyczną.

TLO

Sierpień jest miesiącem wielu ważnych rocznic w historii Polski. Sierpień to idealny miesiąc na taką akcję. Obfituje w liczne rocznice historyczne i urodziny znanych postaci. Wystarczy tylko wymienić rocznice: wybuchu powstania warszawskiego, bitwy warszawskiej,  a także urodziny: W. Gombrowicza, R. Dmowskiego, W. Andersa, Jana III Sobieskiego czy B. Prusa.

Cel akcji jest prosty. Chcemy promować historię i nią intrygować. Większość użytkowników zapewne umieści zamiast swojego profilowego zdjęcia awatar przedstawiający znaną postać historyczną. Jednak część na pewno wybierze postaci mniej znane i zapomniane. Nie ukrywamy, że właśnie na tą drugą grupę liczymy najbardziej. Pojawienie się takich postaci historycznych na ich profilach w naszym zamyśle ma zaintrygować znajomych takiej osoby i zachęcić do poszukania chociażby podstawowych informacji o postaci z profilu znajomego. Zachęcamy również uczestników akcji do zamieszczania krótkich notek z opisem postaci pod zdjęciem.

Tylko od uczestników akcji zależy kogo przywrócą zbiorowej pamięci.

By wziąć udział w akcji należy mieć konto na Facebooku i dołączyć do wydarzenia:

Usuń profilowe i przypomnij zapomnianego bohatera z historii Polski!

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz