Zapraszamy na Tydzień z Tudorami!


Charyzmatyczni królowie, upadłe królowe, bękarty i niewinne ofiary – rządy tej angielskiej dynastii obfitowały w skandale i spływały krwią. Jacy naprawdę byli Tudorowie? Dowiecie się tego podczas Tygodnia Tudorów organizowanego przez Historia.org.pl!

Henry8England

Henryk VIII

Podczas tego tygodnia tematycznego czekają na Was interesujące artykuły, sylwetki monarchów, ciekawostki i recenzje książek opisujących losy członków dynastii Tudorów. Dowiecie się kim były kobiety, które zapoczątkowały tę słynną dynastię, ile potrafił zjeść Henryk VIII i na jakie choroby cierpiał, oraz za jakie zbrodnie zostały skazane na śmierć jego najsłynniejsze ofiary.

Oprócz tego czekają też na Was konkursy, w których wygrać będziecie mogli powieści historyczne. Małgorzata Beaufort, Katarzyna Aragońska, Anna Boleyn, Maria Stuart, Elżbieta Tudor - historia zna wiele kobiet, których losy fascynują do dziś. Podczas naszego Tygodnia Tudorów będziecie mogli zgarnąć bestsellerowe powieści autorstwa Philippy Gregory, które opowiadają porywające historie ich życia.

Tydzień z Tudorami rusza już od 20 lipca tylko na Historia.org.pl! Chcecie wziąć udział w tym przedsięwzięciu dzieląc się z nami swoimi tekstami? Zapraszamy do kontaktu z Klaudią Kobylańską - redaktorem prowadzącym Tydzień z Tudorami: klaudia.kobylanska@historia.org.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz