Zmarł Profesor Albin Koprukowniak


Wczoraj w swoim domu letniskowym pod Radzyniem zmarł Profesor Albin Koprukowniak. Był wybitnym znawcą XIX wieku, szczególnie interesował się problematyką ziemiaństwa Lubelszczyzny. Był emerytowanym profesorem Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Ś.P. Prof. Albin Koprukowniak/ fot. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Profesor Koprukowniak prowadził niezwykle aktywne życie naukowe, wypromował wiele doktoratów, był autorem licznych prac naukowych, zmarł w wieku 85 lat. Mimo zaawansowanego wieku starał się wraz z lokalnymi historykami animować radzyńskie życie naukowe. W 2001 roku powołano do życia „Radzyński Rocznik Humanistyczny”, profesor wszedł także do rady naukowej „Wschodniego Rocznika Humanistycznego”. Prof. Koprukowniak wspierał lokalne inicjatywy historyczno - naukowe, liczne konferencje i promocje książek. W 75 rocznicę urodzin profesora, Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych wydało zbiór jego artykułów pt: „Ziemiaństwo Lubelszczyzny i Podlasia w XIX i XX wieku”.

Poniżej zamieszczamy link do bibliografii prac Profesora Albina Koprukowniaka:

http://dlibra.umcs.lublin.pl/dlibra/docmetadata?id=3687&from=publication

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz