K. Alford, T. Savas „Skarby nazistów. Poszukiwanie łupów Trzeciej Rzeszy” - zapowiedź


25 września nakładem Wydawnictwa RM ukaże się książka, która wydaje się być jak najbardziej na „topie”. Mowa o publikacji „Skarby nazistów. Poszukiwanie łupów Trzeciej Rzeszy” pióra Kenneth’a D. Alford’a i Theodore’a P. Savas’a.

Skarby nazisto´w SKLAD v8.inddZa dnia gorliwie pracowali dla Hitlera, a nocą napełniali swoje kieszenie zrabowanym łupem. W ostatnich dniach drugiej wojny światowej esesmani ładowali zrabowane w podbitej Europie złoto, dewizy i klejnoty do pociągów, samochodów i na ciężarówki, a potem ruszali w austriackie góry. Tam ukrywali swoje łupy, by nie wpadły w ręce aliantów, i uciekali. Intensywne śledztwo, prowadzone po wojnie, pozwoliło odzyskać tylko czubek tej góry złota. Co stało się z resztą skarbów i jakie były losy ich bezprawnych właścicieli?

Autorzy odsłaniają kulisy prowadzonego przez aliantów śledztwa i zdradzają, co stało się z ogromnym bogactwem zagrabionym przede wszystkim europejskim Żydom. Książka to pasjonująca opowieść o wyzwolonej przez wojnę chciwości, pożądaniu, zdradzie i morderstwach, na długo pozostająca w pamięci.

O autorach:

 Kenneth D. Alford z Richmond w stanie Wirginia jest autorem książek Great Treasure Stories of World War II i The Spoils of War: The American Military’s Role In the Stealing of Europe’s Treasures.

Theodore P. Savas napisał i zredagował kilkanaście książek, między innymi Silent Hunters: German U-Boot Commanders of World War II. Mieszka w El Dorado Hills, w Kalifornii.

Autorzy: Kenneth D. Alford, Theodore P. Savas
Tytuł: „Skarby nazistów. Poszukiwanie łupów Trzeciej Rzeszy”
Seria: Sekrety Historii
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Stron: 352
ISBN: 978-8307773-266-3
Cena: 39,90 zł

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz