Superszpiedzy. Nowa seria na Viasat History


Przez wieki świat był uwięziony w sieci intryg, żądz i zdrad. Były to niebezpieczne czasy spisków, zamachów i... szpiegów. Grupy bezwzględnych osób, które tworzyły sieci wywiadowcze rządziły całym globem. Był to sekretny świat kodowanych dokumentów, nieprzeniknionych szyfrów i konkretnych szpiegów, których pracą była walka za wszelką cenę o bezpieczne życie ludzi, na usługach których pracowali.

superszpiedy viasatSą takie bitwy, które trwają nieustannie, ale bez pocisków i bomb. Te bitwy toczą się w mrocznych otchłaniach szarego podziemia, w tajemniczych budynkach i ukrytych pomieszczeniach, a nagrodą nie jest przejęcie terytorium, ale pozyskanie informacji. Takie sceny rozgrywały się przez wieki z udziałem cieszących się złą sławą osób, które sprawowały rzeczywistą władzę „zza kulis”. Byli nimi właśnie Superszpiedzy – zimni, bezwzględni, ale lojalni służbiści, gotowi zrobić wszystko dla polityków lub władców, którym służyli. To właśnie oni utorowali drogę do świata szpiegostwa, jaki znamy dziś!

Seria zabiera widza w podróż przez wieki, do ciemnego świata Anglii elżbietańskiej i rządzonej przez Tudorów; do Francji z niebezpiecznych czasów Richelieu i Napoleona oraz do krwawej zawieruchy Wojny Secesyjnej. Ukazuje niezwykłe postaci – zmyślnych i przebiegłych, przewidujących, wszechwiedzących i wszechmocnych - gotowych zrobić wszystko, by osiągnąć cel. Zagłębia się w psychikę niepowtarzalnych kobiet i mężczyzn, którzy tworzyli lub niszczyli zawiłe sieci pozyskiwania informacji.

Kim byli ci zwykli ludzie, którzy mieli władzę nad życiem i śmiercią tak wielu? Jakie rewolucyjne metody wprowadził każdy z Superszpiegów i jaki wpływ na historię świata miał każdy z nich? Autorzy przedstawią Zofię Potocką zatrudnioną przez feldmarszałka Potiomkina do zarządzania siatką szpiegowską w Polsce, Mate Hari – zatrudnioną w roli niemieckiej agentki –i Francisa Walsinghama, superszpiega Elżbiety I. Seria odkrywa prawdę, która często okazuje się o wiele bardziej ekscytujące niż fikcja.

Wysoka jakość, autentyczne kreacje postaci i wiarygodne rekonstrukcje, a wszystko we współpracy z byłymi członkami CIA i MI6, czołowymi uczestnikami operacji Ronin i Blackwater, psychologami, naukowcami i cenionymi pisarzami.

Superszpiedzy, w poniedziałki od 5 października do 9 listopada o 21:00.

Nie przegap także Weekendu pod znakiem teorii spiskowych (2- 4 października, od 18:00), pełnego opowieści o szpiegach, szyfrach, sekretach, takich jak:

  • Łamacze kodów – nieznani bohaterowie Bletchley Park
  • Tajne stowarzyszenia
  • Inspekcje katastrof lotniczych II wojny światowej
  • Operacje specjalne
  • Elżbietańskie wojny szpiegów

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz