Prasowa premiera World of Warships. Graliśmy ORP Błyskawicą


W historycznej stoczni Królewskiej Marynarki Wojennej w Chatham, gdzie zbudowano flagowy okręt Horatio Nelsona „Victorię” odbyła się konferencja dla dziennikarzy z całego świata prezentująca nową grę World of Warships. Jedną z atrakcji była możliwość zagrania ORP Błyskawicą.

20151001_150940Nas również nie mogło tam zabraknąć. Twórcy gry na konferencji prasowej mogli pochwalić się pozyskaniem już 3 mln graczy, którzy spędzają za sterami okrętów średnio aż 3 godziny dziennie. Każdy z dziennikarzy mógł przepłynąć się nowymi liniami radziecką i niemiecką.

Jednak dla polskich redakcji największą atrakcją była możliwość wypróbowania w boju ORP Błyskawicy, która wkrótce zostanie wprowadzona do rozgrywki. Będzie niszczycielem premium szóstego tieru. Polski niszczyciel będzie szybki jak grom, okręty jego klasy na tym polu nie mają z nim szans. Uzbrojony w dwie potrójne wyrzutnie torped będzie mógł siać postrach na witrualnych morzach i oceanach. Dodatkowo Błyskawica została wyposażona w trzy podwójne i jedno pojedyncze działo kalibru 120 mm.

Polska jednostka była jednym z najszybszych i najsilniej uzbrojonych okrętów swojej klasy w czasach II Wojny Światowej. ORP Błyskawica brał udział w operacjach brytyjskiej marynarki wojennej na wodach Morza Północnego i Oceanie Atlantyckim. Od 1976 roku pełni rolę okrętu muzeum, jednak ciągle posiada załogę złożoną z oficerów i marynarzy. W grze World of Warships pojawi się jako niszczyciel poziomu VI typu premium, planowana data to listopad bieżącego roku.20151001_152956

World of Warships to najnowsza, darmowa gra o historycznych potyczkach okrętów, która zostanie dodana do katalogu firmy Wargaming. Zostań dowódcą olbrzymiej floty morskiej obejmującej ikonicznie okręty wojenne znane z kart historii, podnoś swoje umiejętności i możliwości jednostek, zdominuj morza i oceany w World of Warships.

20151001_160606

Z 4 klasami okrętów, mnóstwem ulepszeń, strategicznie zaprojektowanymi mapami, akcja nie ustaje, a każda bitwa jest wyjątkowym doświadczeniem. Niekończące się godziny strategicznej i taktycznej rozgrywki, dynamiczna akcja czeka na każdego, kto spróbuje stanąć na mostku kapitańskim w World of Warships.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz