Dzień Szabli w Muzeum Wojska Polskiego


Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd i jak pojawiła się szabla? Czemu w Polsce używano Węgierek i Batorówek? Czy szable dwu zaprzyjaźnionych narodów są podobne, czy mają swoje cechy narodowe? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź w niedzielę 11 listopada w Muzeum Wojska Polskiego.

Plakat dzien szabli 2015_a3Tego dnia Muzeum Wojska Polskiego i Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki Szablą zapraszają na Dzień Szabli. Impreza dobędzie się w godzinach 10.30-15.00. Będzie to już druga edycja tego święta.

Impreza zadowoli wszystkich miłośników broni białej, zarówno teoretyków jak i praktyków. Część poświęcona teorii to wystawa szabel polskich i węgierskich oraz litografii uwieczniających przyjaźń i odwieczne „Magyar, Lengyel két jó barát!” Przewodnikiem będzie Norbert Máday, szef Węgierskiej Szkoły Szermierki Szablą. Odbędzie się także panel wykładowy, gdzie zaproszeni goście znad Dunaju opowiedzą o fenomenie przyjaźni polsko-węgierskiej.

Dla praktyków przygotowano pokazy szermierzy, sokolników i kawalerzystów. Możliwe będzie wypróbowanie swoich sił w roli szermierza pod okiem doświadczonych mistrzów broni białej.

Wstęp wolny.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz