Konkurs na „Książkę Historyczną Roku”. Nasi redaktorzy wśród nominowanych


Na początku października ruszył konkurs na „Książkę Historyczną Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego. W tym roku odbywa się on po raz ósmy i ma na celu popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Organizatorami przedsięwzięcia są Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Instytut Pamięci Narodowej.

ks. his. rok 2015 (2)

Wśród nominowanych w tegorocznej edycji konkursu na najlepszą „Książkę Historyczną Roku” znalazły się prace dwóch redaktorów portalu historia.org.pl

Powołane przez organizatorów jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Piotra Franaszka, wybrało 20 książek, spośród których wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach: „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku„ oraz”Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.

W kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku” nominowany został dr hab. Mirosław Szumiło ze swoją książką Roman Zambrowski 1909–1977. Studium z dziejów elity komunistycznej w Polsce. Natomiast w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” po raz drugi znalazła się praca naszego recenzenta, Szymona Nowaka, autora książki Dziewczyny Wyklęte.

Głosy na „Książkę Historyczną Roku” można oddać w obu kategoriach za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkahistorycznaroku.pl do 30 października br. Jeden czytelnik może wysłać jeden głos dziennie.

Laureatów konkursu poznamy 13 listopada podczas uroczystości, która odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie.

Konkurs „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego odbywa się po raz ósmy i ma na celu popularyzowanie najnowszych dziejów Polski oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Organizatorami przedsięwzięcia są Polskie Radio, Telewizja Polska oraz Instytut Pamięci Narodowej.

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz