Do wygrania: T.Wolińska, P. Filipczak „Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII w.” [Wyniki]


Nakładem Wydawnictwa PWN ukaże się najnowsza praca pod redakcją Teresy Wolińskiej i Pawła Filipczaka pt.: „Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII w”. Jest to nowatorskie opracowanie w skali literatury światowej pierwszego styku kultury arabskiej i europejskiej (bizantyńskiej) VI-VIII w. Praca napisana na podstawie solidnej bazy źródłowej – łacińskiej, greckiej, arabskiej, syryjskiej, armeńskiej, koptyjskiej. 

By mieć szansę na wygranie książek należy do dniua 11.10.2015 do godziny 19:00  poprawnie odpowiedzieć na pytania:

  1. W którym roku ukończono pracę nad Codex Iustinianus? - 534 r.
  2. Jak nazywał się cesarz bizantyjski bitwie który rozbił wojska arabskie pod Akroinon we Frygii? Leon II Izauryjczyk
  3. Jaką nazwę nosiła jednostka podziału administracyjnego w Cesarstwie Bizantyjskim? - Tem

Zwycięzcami nagród są:
Grzegorz Matwiejczuk z Warszawy
Iwona Szlachta z Rzeszowa

Gratulujemy!

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.

O książce Bizancjum i Arabowie. Spotkanie cywilizacji. VI-VIII w

1Nowatorskie opracowanie w skali literatury światowej pierwszego styku kultury arabskiej i europejskiej (bizantyńskiej) VI-VIII w. Aspekty polityczne, kulturowe, społeczne, gospodarcze, religijne i militarne podboju. Praca napisana na podstawie solidnej bazy źródłowej – łacińskiej, greckiej, arabskiej, syryjskiej, armeńskiej, koptyjskiej.
Monografia została przygotowana przez zespół badaczy związanych z Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Środkowo-Wschodniej im. profesora Waldemara Cerana (Ceraneum) na Uniwersytecie Łódzkim. W gronie autorów znaleźli się zarówno specjaliści z zakresu dziejów cesarstwa bizantyńskiego (Sławomir Bralewski, Zofia Brzozowska, Błażej Cecota, Paweł Filipczak, Teresa Wolińska), jak i badacze świata arabskiego i muzułmańskiego (Hassan Badawy, Marek Dziekan, Marta Woźniak). Udało się dzięki temu uzyskać wielostronny obraz spotkania dwóch wielkich cywilizacji.


Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo PWN

Sponsorem nagrody jest Wydawnictwo PWN

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz