„Kochanka” - S. Poole - recenzja


Trzecia część sagi o losach Francesci Giordano, papieskiej trucicielki. Tak samo jak poprzednie części porywa, wciąga, hipnotyzuje i odpręża czytelnika – a to wszystko z historią w tle.

francesca-giordano-tom-3-kochanka-b-iext28205772

Francesca jest piękną i inteligentną kobietą, która zajęła się profesją przerażającą i odstręczającą, nawet dla mężczyzny. Ze względu na swój zawód oraz płeć, nieodmiennie każdemu, kto spotyka ją na swej drodze kojarzy się z czarownicą. I chociaż budzi strach i grozę, wcale jej to nie przeszkadza. Szczególnie że aura tajemniczości, która unosi się wokół niej pociąga wyjątkowego mężczyznę, jakim jest Cesare Borgia. Ten młodzieniec, który wbrew swojej woli właśnie awansował do kolegium kardynalskiego, uwielbia wszystkie kobiety, ale zawsze wraca do łoża Francesci, z którą rozumieją się wręcz bez słów.
Bohaterka musiała podjąć trudną decyzję: wybrać jasność i związać się z prostym mężczyzną, z którym mogłaby wieść spokojne życie i posiadać gromadkę dzieci, lub oddać się ciemności, która przez cały czas tkwi w jej sercu. I choć Francesca nie jest złym człowiekiem, to wie, że właśnie tą drugą drogą będzie musiała podążać, jeśli chce pomścić śmierć swego ojca oraz obronić rodzinę Borgiów przez zagrażającymi jej zewsząd wrogami.
Papież ze swoją rodziną decyduje się opuścić Rzym i przez jakiś czas zamieszkać na wsi. Wydawałoby się, że pomimo nieprzychylności lokalnej ludności, Francesca nie będzie miała problemu w chronieniu La Familii. Okazuje się jednak, że podąża za nimi skrytobójca, którego celem jest zamordowanie Głowy Kościoła. Wszyscy zwierają szyki i robią wszystko, by ochronić papieża przed śmiercią. W międzyczasie główna bohaterka spotyka na swojej drodze osobę, która okazuje się być przyjaciółką jej zmarłej matki. Zakonnica opowiada Francesce o tym, jak zmarła oraz zdradza wszystkie tajemnice jej ojca. Czy jednak Francesca powinna jej ufać?
Kolejny tom sagi autorstwa Sary Poole absolutnie nie zawodzi i perfekcyjnie oddaje klimat dworu rodziny Borgiów. Poole odmalowuje ówczesną atmosferę, nadaje rysów mglistej przeszłości oraz charakteru postaciom, której tak dobrze znamy z historii. Szczególnie, po raz kolejny, uwagę przyciąga Cesare Borgia, który jest niezwykle inteligentnym i bystrym człowiekiem. Nieco gorsze wrażenie nieodmiennie sprawia sam papież, któremu brakuje słynnej charyzmy Aleksandra VI.

Plus/Minus

Na plus:

+ ciekawa fabuła

+ interesujące postacie

+ ładne wydanie

+ prosty język

Na minus:

- brak

Tytuł: Kochanka

Autor: Sara Poole

Wydanie: 2015

Wydawca: Muzeum Powstania Warszawskiego, Wydawnictwo Literatura

ISBN: 9788328020009

Ilość stron: 416

Oprawa: twarda

Cena: 39,99 zł

Ocena recenzenta: 8/10

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz