J. Tyszkiewicz „Rozbijanie monolitu. Polityka Stanów Zjednoczonych wobec Polski 1945-1988”


Nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN ukazała się najnowsza książka Jakuba Tyszkiewicza „Rozbijanie monolitu. Polityka Stanów Zjednoczonych wobec Polski 1945-1988”.

rozbijaniemonolituPublikacja w sposób całościowy ujmuje problematykę specyfiki prowadzenia polityki Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej wobec Polski w okresie „zimnej wojny”. Książka jest efektem skrupulatnych badań prowadzonych przez Profesora Uniwersytetu Warszawskiego, Pana Jakuba Tyszkiewicza, który wiedzę swą budował w oparciu o odtajnione akta z archiwów amerykańskich (m.in.Departamentu Stanu), jak również z archiwów rodzimych min. Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Akt Nowych (zespoły PZPR). Autor prezentuje najnowsze dane dotyczące koncepcji i mechanizmów podejmowania decyzji przez poszczególne administracje prezydenckie wobec Polski Ludowej w latach 1945 - 1989 i dyskusji prowadzonych przez gremia realizujące politykę zagraniczną, w tym także opinie wywiadowcze, w całym okresie zimnowojennego starcia dwóch cywilizacji. Jak się okazuje, Polska Rzeczpospolita Ludowa zajmowała szczególne miejsce w planach „mocarstwa zachodu”..

O autorze:
Jakub Tyszkiewicz - (ur. 1966) profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalista w zakresie historii Stanów Zjednoczonych, dyplomacji po 1945 roku i stosunków polsko-amerykańskich.

Autor: Jakub Tyszkiewicz
Tytuł: „Rozbijanie monolitu. Polityka Stanów Zjednoczonych wobec Polski 1945-1988”
Wydawnictwo: PWN
Liczba stron: 528
ISBN: 9788301184360
Data wydania: grudzień 2015 r.
Cena: 59,90 zł
patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz