Skrzydła Historii 2016 w Krakowie


Poczuj na twarzy powiew historii, zajrzyj do kokpitów legendarnych maszyn, weź udział w niezwykłych konkursach oraz stań się częścią zapierających dech w piersiach inscenizacji historycznych — War Thunder zaprasza na piknik historyczno-lotniczy „Skrzydła Historii”, który odbędzie się 17 kwietnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

facebook_krakow_2016_spinner_patronat

War Thunder, wielokrotnie nagradzany symulator wojenny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, ponownie szykują w tym roku niezwykłe wydarzenie dla wszystkich entuzjastów lotnictwa oraz historii. Przed Wami druga edycja imprezy „Skrzydła Historii”, czyli historycznego pikniku przygotowanego z myślą o zarówno najmłodszych, jak i najstarszych adeptach awiacji.

„Niespotykane, jak bardzo historia potrafi zachwycać, szczególnie jeśli mówimy o historii polskiej awiacji, która kryje za sobą wiele tajemnic, w tym niezwykłe dokonania genialnych inżynierów oraz konstruktorów, w które trudno dziś uwierzyć, wspaniałych pilotów i osób, które udowodniły, że marzenia są po to, aby je spełniać. Skrzydła Historii to nadzwyczajne wydarzenie, które zabierze Was w podróż do świata lotnictwa, ukazując, jak niezwykłą oraz piękną potrafi być pasją.” — powiedział Bartłomiej Kalemba, Lider Polskiego Zespołu War Thunder oraz główny organizator wydarzenia.

Na wszystkich uczestników czekają niezliczone atrakcje. Za sprawą Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39″ będziecie mieli okazję cofnąć się do wydarzeń sprzed siedemdziesięciu lat i wziąć udział w niesamowitych inscenizacjach historycznych. Ich stanowisko będzie przez cały dzień dostępnie dla Ciebie, a zatem śmiało przyjdź do nich, wyceluj z legendarnego Mausera, wykonaj pamiątkowe zdjęcie i poznaj ciekawostki związane z przedwojennym Wojskiem Polskim!

Może zawsze marzyłeś, aby zobaczyć Bitwę o Anglię na wielkim ekranie? Podczas pikniku odbędzie się premiera piątego odcinka „Jest nas tylko sześciu...„ — znakomitego serialu historycznego ”Dywizjon 303”, który bije rekordy oglądalności w serwisie YouTube. Po seansie będziecie mogli spotkać się z jego twórcami m.in. reżyserem Dawidem Muszyńskim oraz kompozytorem, Andrzejem Ojczenasz.

Przez cały dzień będą odbywały się różnorodne konkursy, w których przyjdzie wam wykazać się nieprzeciętną wiedzą, sprytem, odwagą oraz sprawnością fizyczną. Z pierwszym z nich spotkacie się już podczas zwiedzania, „Egzamin z Historii„ sprawdzi waszą uwagę, gra terenowa „Lotnicze Opowieści” podda próbie Wasze zdolności organizacyjne, „Quiz Historyczny” ujawni najtęższe umysły spośród naszych uczestników, zaś ”Podniebni Artyści” nagrodzi osoby, które przy pomocy kredek oraz ołówka potrafią stworzyć niesamow
ite dzieła.

Na najlepszych czekają niezwykle nagrody ufundowane przez firmę ROCCAT oraz Gaijin Entertainment, które zachwycą niejednego wirtualnego pilota.

Przyjdź do Muzeum Lotnictwa Polskiego, odbądź podróż w czasie i poznaj wspaniałą historię Lotnictwa Polskiego z War Thunder.

Szczegóły na stronie: www.warthunder.com/pl

harmonogram_sh2016

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz