W 2017 roku spotkamy się w Poznaniu


XXIV Ogólnopolski Zjazd Historyków Polskich przeszedł do historii. Tym samym poznano organizatora przyszłorocznego zjazdu. Został nim Poznań.

ozhsPo pięciu dniach, okraszonych niezliczoną ilością naukowych dyskusji oraz równie imponującą liczbą imprez towarzyszących, swoje obrady zamknął XXIV OZHS. Ostatniego dnia największe emocje wzbudzał wybór kolejnego organizatora. Starania o możliwość ugoszczenia studentów historii w 2017 roku podjął Uniwersytet Adama Mickiewicza i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po zaciętej debacie, w której nie brakowało ostrej wymiany zdań, uczestnicy krakowskiego zjazdu postawili na kandydaturę Poznania, który otrzymał dziewięć z piętnastu głosów. Tym sposobem, najważniejsza impreza historyczna w kraju zagości za rok w stolicy województwa wielkopolskiego. Więcej informacji, zarówno o zakończonej konferencji, jak i o następnym zjeździe, już wkrótce...

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz