IX Dni Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego


Uniwersytet Szczeciński oraz portal historia.org.pl zaprasza do udziału w IX Dniach Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Między biedą a bogactwem. Fortuna kołem się toczy”. Impreza odbędzie się 28 kwietnia 2016 roku w salach Instytutu przy ul. Krakowskiej 71-79 w Szczecinie.

13009913_1053669498038942_1381792057_oCo roku, z inicjatywy studentów, odbywają się Dni Instytutu, które na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez IHiSM. Jest to niebywała okazja do odbycia spotkań towarzyskich, jak i poszerzenia własnych horyzontów w inny sposób, niż odbywa się to zawyczaj w uczelnianej ławie. Sam plan imprezy, choć co rok modyfikowany, opiera się na kilku stałych elementach, a organizatorzy starają się znaleźć równowagę pomiędzy częścią naukową, a rozrywkową.

Głównym punktem spotkania będzie cykl debat, w których studenci i pracownicy będą się zastanawiać nad problematyką biedy i bogactwa w ujęciach interdyscyplinarnych. Zostały przygotowane dwa panele tematyczne: „Jak Cię widzą tak Cię piszą”? Bieda i bogactwo w artefaktach i mediach oraz Bieda i bogactwo- motor czy hamulec świata, które mają służyć jako punkt wyjścia do dalszych rozważań.

Dla osób, które cenią naukę poprzez zabawę, zorganizowane zostały zawody sprawnościowo-wiedzowe, oparte o formułę Koła Fortuny. Ci zaś, którzy wolą sportową rywalizację, będą mogli się wykazać podczas IV Turnieju Piłki Nożnej, który cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem zarówno studentów, jak i kadry naukowej.

W ramach promocji Instytutu, do udziału w zabawie zostali zaproszeni uczniowie szczecińskich liceów, których zadaniem będzie zdjęcie rzuconej na Szczecin klątwy. Na podstawie historii pomorskiej szlachcianki uznanej za czarownicę, zorganizowana została Gra miejska „Klątwa Sydoni von Borck”. Poprzez rozwiązywanie zadań na punktach, zostanie przemycona wiedza o różnych aspektach nowożytnego społeczeństwa, które, choć bardzo ciekawe, często są pomijane w szkolnym programie nauczania.

Patronat medialny nad imprezą objął portal Historia. org.pl. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w imprezie. Początek 28 kwietnia o godz. 9.30.

9.00- 12.30  Gra miejska „Klątwa Sydoni von Borck”

9.30- 11.00  Zawody sprawnościowo- wiedzowe „Koło Fortuny”

11.00- 13.00 debata

16.00- 18.30 turniej piłki nożnej

20.00 after party Rumba Pub

patronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Korekta: Diana Walawender

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz