Tydzień z europejskimi królowymi i księżniczkami - do wygrania: „Zygmunt August i jego żony”


Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się książka Jerzego Besali pt.: Zygmunt August i jego żony. W naszym konkursie możecie wygrać egzemplarz tej niezwykle ciekawej książki.

By mieć szansę na wygranie książki należy w dniu 30.05.2016 do godziny 20:00  poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

Jak nazywała się pierwsza żona Zygmunta Augusta?

Nagrodę wygrywa osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi.

Ponadto zapisz się do naszego newslettera i potwierdź rejestrację. Oczywiście jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś/aś.Tutajmożesz zobaczyć wszystkie aktualne trwające konkursy, które organizujemy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się ramce poniżej.

O książce Zygmunt August i jego żony

zygmunt

Życie osobiste ostatniego męskiego przedstawiciela dynastii Jagiellonów przeplatało się z prowadzoną przezeń grą polityczną.
Na kartach książki Jerzego Besali możemy prześledzić dramat monarchy walczącego o potomka aż po kres swych dni oraz jego powikłane relacje z kolejnymi małżonkami i innymi kobietami. Studium historyczno-obyczajowe osadzone zostało w szerokiej panoramie stosunków wewnętrznych w Polsce i na Litwie oraz relacji z sąsiadami. Książka wypełnia lukę biografii króla napisanej przez Annę Sucheni-Grabowską, wybitną znawczynię czasów Zygmunta Augusta, która zakończyła dzieje króla na roku 1562.

 

Tytuł: Zygmunt August i jego żony
Autor: Jerzy Besala
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 677

Cena: 59,00zł

Konkursów podczas Tygodnia z europejskimi królowymi i księżniczkami szukajcie na historia.org.pl w godzinach 9:00-13:00.

 

zysk

 


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz