„Wojna, tajemnica, miłość” – historia, czy fikcja historyczna?


Już w połowie lipca, nakładem Oficyny Wydawniczej RYTM, w księgarniach pojawi się książka „Wojna, tajemnica, miłość” autorstwa Dariusza Baliszewskiego.

BaliszewskiTytuł ten to zbiór najciekawszych esejów Baliszewskiego – jak zawsze kontrowersyjnych, bulwersujących, skandalicznych lecz nieodmiennie ciekawych, pasjonujących i znakomicie napisanych. Autor znany jest szerszej publiczności przede wszystkim z popularnych i cenionych programów historycznych TVP: „Świadkowie„, „Powtórka z historii„, „Rewizja Nadzwyczajna„. Kolejne lata pracował i pisał dla „Newsweek Polska” i dla ”Wprost” – jest znakomitym, rzetelnym historykiem, który wykazał błędy w polskiej historiografii w wielu miejscach i w wielu sprawach. Badaczem, który odkrył i w części ujawnił prawdziwe losy Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza po jego powrocie do Ojczyzny w latach wojny. Odnalazł również i w części już ujawnił prawdziwą historię ”Muszkieterów” – tajemniczej organizacji wywiadowczej i jej szefa inżyniera Stefana Witkowskiego, zlikwidowanego przez żołnierzy AK. Dariusz Baliszewski jest historykiem, który po latach poszukiwań dotarł do prawdy gibraltarskiej, w świetle której generała Sikorskiego nie zabili, jak się powszechnie sądzi, ani Rosjanie, ani Anglicy.

Tytuł: „Wojna, tajemnica, miłość”
Autor: Dariusz Baliszewski
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Rytm
ISBN: 978-83-7399-679-3
Oprawa: broszurowa
Data premiery: 15 lipca 2016 r.
Cena: 39,90 złpatronat-medialny-sprawuje-historia-logo

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz