„Historie jak z książki” od lipca w Trójce


W niedzielne południa Marek Stremecki poprowadzi w radiowej Trójce nową audycję. Program „Historie jak z książki” poświęcony będzie książkom historycznym.

Marek Stremecki / fot. muzhp.pl

Marek Stremecki / fot. muzhp.pl

Pierwsza audycja została nadana 3 lipca. Jej głównym tematem była rocznica Poznania ’56. Gościem Stremeckiego był Piotr Grzelczak, autor książki Poznański czerwiec ‘56. Walka o pamięć w latach 56-89. Kolejnymi gośćmi będą m.in. prof. Andrzej Nowak, Stefan Szczepłek, Ireneusz Kamiński i Ewa Łosińska.

Będzie to audycja generalnie o książkach historycznych, ale postaram się wyjść poza ramy książkowe. Znajdą się w niej stałe pozycje, takie jak m.in. kalendarium historyczne, nowości książkowe, rozmowa z pisarzem, a także felieton historyczny prof. Michała Kopczyńskiego oraz – czytany przez Ryszarda Łukowskiego, aktora Starego Teatru Krakowie – fragment politycznej publicystyki Henryka Sienkiewicza – zapowiada Stremecki.

Marek Stremecki w latach 90-tych pracował w „Czasie Krakowskim” i w Radiu Zet. Od 2001 do 2009 roku był redaktorem w Polskiej Agencji Prasowej. W telewizji Religia TV prowadził autorski program, a w Programie Trzecim Polskiego Radia Klub Trójki. Obecnie jest rzecznikiem Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Strona audycji tutaj.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz