Superman w Muzeum Historii Żydów Polskich


Bohater komiksów w muzeum? Dlaczego nie. Muzeum Historii Żydów Polskich przygotowało cykl wydarzeń związanych z postacią dobrze znaną wszystkim wielbicielom komiksów.

vTEktkpTURBXy8yZjFjOWNjYzljYTUyZGQzMTNhMWJkNzc1YjM4MTQ3NS5qcGeSlQMADc0CbM0BXJMFzQMgzQHCJaki jednak związek ma amerykański Superman z historią Żydów? Chociażby sylwetki jego twórców. Joe Shuster i Jerry Siegel byli bowiem pochodzenia żydowskiego, a jedna z teorii głosi, że sama postać amerykańskiego obrońcy uciśnionych wzorowana jest na pochodzącym ze Strykowa „Królu Żelaza”, siłaczu Ziszy Breitbarcie.

Dzięki imprezie Supermentsch! Żydowskie korzenie amerykańskich superbohaterów uczestnicy wraz z ekspertami (Szymon Holcman i Anna Klingofer) będą mogli zastanowić się na ile pochodzenie żydowskie twórców wpłynęło na wykreowanie znanych Nam bohaterów. Pierwsza projekcja odbędzie się 3 sierpnia o godz. 21.15, a wyświetlony zostanie Człowiek ze stali w reżyserii Zacka Snydera. Film poprzedzony zostanie półgodzinną prelekcją.

W kolejnych tygodniach zaprezentowane zostaną następujące filmy:

10.08

Mroczny Rycerz, reż. Christopher Nolan

17.08

Batman, reż. Tim Burton

24.08

X-men: Pierwsza Klasa, reż. Matthew Vaughn

źródło: www.polin.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz