Nowa instalacja teatralna w murach Muzeum Powstania Warszawskiego


„Gdzie Ty idziesz dziewczynko”, czyli instalacja teatralna o kobietach, które brały udział w Powstaniu Warszawskim.      

mpwWedług ustaleń historyków liczba kobiet, które brały udział w Powstaniu Warszawskim to około 1/5 wszystkich jego uczestników. Większość z nich to były młode dziewczyny, nastolatki, które zazwyczaj były sanitariuszkami i łączniczkami. Ich losy pozostają w cieniu walczących mężczyzn. W „Gdzie Ty idziesz dziewczynko” autorzy postanowili się przyjrzeć osobistym przeżyciom tych młodych, odważnych kobiet, wydobyć je z cienia historii. By tego dokonać sięgnięto po muzykę, poezję, taniec współczesny czy fragmenty wspomnień. Autorzy chcą w ten sposób sprawdzić jak taka perspektywa wpłynie na nasze postrzeganie Powstania.

Gdy autorzy przygotowywali projekt spektaklu uznali, że zamknięta forma przedstawienia się nie sprawdzi, nie przystaje do opowieści, które wykraczają daleko poza nasze doświadczenia, dlatego zdecydowali się na formę otwartej instalacji teatralnej, którą wpisano w przestrzeń Muzeum Powstania Warszawskiego.

Spektakle będą odbywały się w dniach 2-5 sierpnia w godzinach: 20.00, 20.45 i 21.00 w Sali pod Liberatorem. Koszt biletu to 14 zł. Można je nabyć w kasie Muzeum i on-line: www.bilety.1944.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz