Niesamowite odkrycie we Francji. Archeolodzy odnaleźli nekropolię z czasów Merowingów!


W Monchy-Lagache na północy Francji odkryto wielką nekropolie z VI wieku. Dobrze zachowane szczątki zostały się na głębokości 1,5 m pod ziemią. Początkowo informowano o odnalezieniu 600 szkieletów, teraz liczba ta wzrosła do 800.

Do niezwykłego odkrycia doszło przez przypadek, podczas prac terenowych poprzedzających budowę szkoły.

Jak informuje Francuski Narodowy Instytut Ratowniczych Badań Archeologicznych, do odkrycia doszło już miesiąc temu  ale znalezisko utrzymywano w tajemnicy, by nie przyciągnąć uwagi poszukiwaczy skarbów. Archeolodzy nie wykluczają bowiem, że prócz szkieletów,  pod ziemią znajdować się mogą niezwykle wartościowe przedmioty. Jak powiedział Richard Rougier „Wydaje nam się, że groby są szczególnie dobrze zachowane, nie widzieliśmy żadnego śladu grabieży”.

Teren badań został zabezpieczony i przygotowany do dalszych prac archeologicznych.

Wykopaliska archeologiczne prowadzone są na całym świecie / CC BY-SA 4.0

Wykopaliska archeologiczne prowadzone są na całym świecie / CC BY-SA 4.0

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz