Wyślij kartkę Powstańcowi!


BohaterON to akcja społeczna, której zadaniem jest edukacja historyczna społeczeństwa. Drugim, ale nie mniej ważnym celem, jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Będzie to możliwe dzięki promocji patriotycznych postaw poprzez m.in. szansę podziękowania powstańcom za ich odwagę za pomocą kartki pocztowej.

Akcja rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, młodzi pacjenci z 30 polskich szpitali wykonali biało- czerwone kartki, które zostały przekazane powstańcom. Sama inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem, że postanowiono ją kontynuować.

W tym roku kampania modyfikuje swoje warunki, bowiem zaangażować się może każdy z Nas. Organizatorzy zachęcają polaków, aby skorzystali z szansy na nawiązanie dialogu międzypokoleniowego i wysłali kartkę do wybranego Powstańca. Bezpłatne materiały dostępne są w placówkach Poczty Polskiej, Totalizatora Sportowego, taksówkach Uber i Pociągach PKP Intercity, a także dystrybuowane przez wolontariuszy na wybranych wydarzeniach.

Jak wziąć udział w akcji?

Na stronie internetowej wydarzenia www.bohateron.pl prezentowane są sylwetki uczestników powstania warszawskiego. Prócz zdjęcia, imienia i nazwiska, przedstawiona jest również historia każdego z nich. Zainteresowanemu pozostaje więc wybranie osoby do której chciałby napisać i wysłanie na jej adres pocztówki z podziękowaniami za jej waleczność w walce o wolność.. Kartki można wysyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną jeszcze przez 57 dni.

Nie tylko pocztówki…

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przygotowano ponad to cykl 16 wykładów, gdzie każde odbędzie się w innym województwie. Ich celem będzie przedstawienie najważniejszych faktów o Powstaniu Warszawskim z perspektywy jego uczestników.

Pomnik powstania warszawskiego- panorama autor PawełMM CC BY-SA 3.0

Pomnik powstania warszawskiego- panorama
autor PawełMM CC BY-SA 3.0

Akcję wspiera m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji Narodowej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz