Łódź z nadmorskiej wydmy


Poza nawałnicami i silnym wiatrem, letni sztorm przyniósł też ciekawe znalezisko. Z wydmy na plaży na terenie Słowińskiego Parku Narodowego wyłonił się fragment wraku drewnianej łodzi. – Ciekawi jesteśmy, z jakiego okresu pochodzi. Mamy nadzieje, że będzie wspaniałym eksponatem – powiedział Andrzej Demczyk, zastępca dyrektora Parku.

Zrodzona z morskiej fali

4c55c358-c63b-4173-875b-d9d98871e37bNiezwykłego odkrycia dokonali przechadzający się pracownicy parku.

- W tym miejscu woda praktycznie wymyła już plażę i ciężko się tam dostać. Morze dochodzi już prawie do samej wydmy i przez to odkryło tę starą łódź – mówi w rozmowie z tvn24.pl Andrzej Demczak, zastępca dyrektora Słowińskiego Parku Narodowego.

Wspaniały eksponat

Dotychczas nie ustalono z jakiego okresu pochodzi wrak. Odpowiedzi na to pytanie mają udzielić prace archeologów. – Jesteśmy już w kontakcie z konserwatorem i z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, które najprawdopodobniej zajmie się zbadaniem wraku. Być może naukowcy mają jakieś informacje o jednostkach, które mogą się znajdować w tym miejscu – dodaje dyrektor Parku.

Andrzej Demczak podkreśla, że wrak może być wspaniałym eksponatem w Muzeum Latarnictwa i Wartości Kulturowych Wybrzeża, które rozpocznie swoją działalność w roku 2018.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz