DICE wzywa na wojnę. Ogłoszono testy gry Battlefield 1


Przy okazji trwających targów Gamescom, deweloperzy z firmy DICE postanowili sprawić wszystkim spragnionym nowego Battlefield graczom prezent, ogłaszając otwarte beta-testy swojej najnowsze produkcji. Testy Battlefielda 1 mają ruszyć 31 sierpnia na platformie Xbox One, PlayStation 4 i w Origin na PC.

W czasie testów deweloperzy oddadzą w ręce graczy mapę Pustynia Synajska oraz dwa tryby rozgrywki – Podbój oraz Szturm – o których napisali:

- Podbój to ulubiony tryb fanów Battlefield, to rozgrywka na dużą skalę z udziałem maksymalnie 64 graczy walczących o kontrolę nad kluczowymi punktami na mapie. W starciach biorą udział żołnierze piechoty, pojazdy oraz budzące grozę behemoty, a więc obecne są tu wszystkie elementy wojny totalnej, z których słynie seria Battlefield.

O drugi z trybów, na stronie Battlefield 1, czytamy natomiast – Szturm: 24-osobowy tryb, w którym atakujący muszą znaleźć i zniszczyć telegrafy obrońców, służące tym ostatnim do wzywania wsparcia artyleryjskiego. Obrońcy mogą przeszkadzać atakującym, rozbrajając ich ładunki wybuchowe. Gdy telegrafy zostaną zniszczone, obrońcy muszą wycofać się do następnego sektora i bronić tam kolejnych telegrafów.

W jaki sposób wziąć udział w testach?

Jedynym – ale niezbyt wymagającym – sposobem na wzięcie udziału w beta-testach nowej produkcji DICE jest odwiedzenie strony  „Wtajemniczonych„” , zarejestrowanie się i wybranie jednej z dostępnych platform sprzętowych – Origin w przypadku PC, Xboxa One lub PlayStation 4.

Battlefield 1 – powiew świeżości w swojej kategorii.

Mimo utrzymującej się od lat, wśród twórców strzelanek, tendencji osadzania gier w realiach XXI-wiecznych konfliktów lub – o zgrozo – w przyszłości kreślonej na kolanie, deweloperzy z DICE zdecydowali się na zwrot i pójście w kierunku dość niespodziewanym i dotychczas mało „eksploatowanym”. A mianowicie w kierunku I wojny światowej.

Nowy Battlefield – zamiast lewitujących czołgów, mechów i super żołnierzy noszących na sobie uzbrojenie zdolne obrócić miasta w pył – oferuje graczom sterowce, gazy bojowe i ręczne zrzucanie bomb.

Gra odda w ręce graczy dwa tryby gry. Pierwszym z nich będzie kampania fabularna przeznaczoną dla jednego gracza, przez którą dane nam będzie poznać historię rozgrywające się w latach 1914-1918 w wielu miejscach świata – od wąskich uliczek francuskich miasteczek, poprzez silnie bronione forty we włoskich Alpach, aż po spalone słońcem pustynie Arabii. Drugim z trybów będzie oczywiście rozgrywka dla wielu graczy, nadrzędny i szeroko rozpoznawalny element marki Battlefield.

maxresdefault

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz