Lekcje muzealne dla szkół w Muzeum Powstania Warszawskiego


Od poniedziałku 29 sierpnia ruszają zapisy na lekcje muzealne w Muzeum Powstania Warszawskiego na rok szkolny 2016/2017 dla uczniów szkół wszystkich poziomów.

 Szkoły podstawowe będą mogły dokonać zapisów przez specjalny formularz, który pojawi się na stronie internetowej Muzeum dokładnie o godzinie 9 rano 29 sierpnia. Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne będą mogły dokonywać rejestracji telefonicznie pod numerami telefonu: 22 539 79 39 i 22 539 79 70, także od 9 rano.

Muzeum Powstania Warszawskiego od dawna w swojej ofercie posiada szeroki wybór lekcji muzealnych, które są dostosowane do wieku uczestników. Wśród dostępnych tematów wymienić można m.in. lekcje pt „Symbole Polskiego Państwa Podziemnego„, „Powstańczy dzień powszedni„, lub ”Barwa i broń- lekcja o uzbrojeniu i umundurowaniu powstańczym”. Równocześnie prowadzone są tam warsztaty. Celem tych działań jest nauczanie uczniów w łatwo zapadającej w pamięć formie, opartej o kontakt z eksponatami i fragmentami ekspozycji. Zapraszamy!

mpw

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz