Zabytkowy myśliwiec na planie filmu „Dywizjon 303”


Zdjęcia do filmu „Dywizjon 303” ruszyły miesiąc temu, a wiadomości z planu wciąż elektryzują wielbicieli historii polskich lotników, którzy uczestniczyli w bitwie o Anglię.

Hurricane Mk I

Hurricane Mk I

Do piątku, na planie w Konstancinie, kręcono sceny z wykorzystaniem oryginalnego myśliwca Hawker Hurricane. To właśnie samolotami tego typu latali polscy piloci w trakcie Bitwy o Anglię. Podczas realizacji filmu za sterami zabytkowej maszyny usiadł jednak brytyjski pilot, zaś nad stanem technicznym czuwał brytyjski mechanik. Samolot kilkukrotnie okrążył lotnisko, co wzbudziło zachwyt licznie zgromadzonych amatorów lotnictwa, którzy przyjechali zobaczyć maszynę.

Film powstaje na podstawie książki Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”, zaś jego premiera planowana jest na jesień 2017 roku. Zdjęcia kręcone są w Polsce i w Wielkiej Brytanii, a budżet wynosi 14 mln. Na krześle reżysera zasiada Wiesław Saniewski, który chwilo musiał porzucić ten obowiązek z powodu problemów zdrowotnych. Do czasu poprawy stanu zdrowia, jego miejsce zajął Denis Delić.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz