ORP „Błyskawica” w World of Warships. Sukces i nowoczesna promocja polskiej historii


Ponad 500 tys. bitew stoczyła już w grze World of Warships chluba polskiej marynarki ORP „Błyskawica”. Wprowadzenie jej do gry okazało się dla Wargamingu sukcesem marketingowym i dobrą promocją polskiej historii.

ORP "Błyskawica"

ORP „Błyskawica”

Zagrana nim już ponad 500 tys. razy. Był dla nas sukcesem marketingowym, o „Błyskawicy” pisały nawet portale zajmujące się współczesnym wojskiem i uzbrojeniem. W Polsce cieszy się olbrzymią popularnością, ale nie tylko. Cechy okrętu są tak atrakcyjne, że chętnie grają nim gracze na całym świecie. To też promocja polskiej historii - mówi producent gry, Artur Płóciennik.

Polska jednostka była jednym z najszybszych i najsilniej uzbrojonych okrętów swojej klasy w czasach II Wojny Światowej. ORP Błyskawica brał udział w operacjach brytyjskiej marynarki wojennej na wodach Morza Północnego i Oceanie Atlantyckim. Od 1976 roku pełni rolę okrętu muzeum, jednak ciągle posiada załogę złożoną z oficerów i marynarzy. W grze World of Warships pojawił się jako niszczyciel poziomu VI typu premium.

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni dostarczyło firmie Wargaming materiały źródłowe, dzięki którym będzie możliwe szczegółowe odwzorowanie ORP Błyskawica w World of Warships. Były to dziesiątki historycznych planów obejmujące różne konfiguracje okrętu i setki autentycznych fotografii. Efektem współpracy Wargamingu z Muzeum jest także film z serii „Inside The Ships”, którego twórcy szczegółowo opisują technikalia jednostki. Materiał zobaczyło już 70 tys. widzów.

Inside The Ships: ORP Błyskawica

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz