Historia.org.pl oraz Dekada Lutra zapraszają na tydzień tematyczny: Historia Reformacji


Rok 1517 był przełomowy dla Kościoła. Zaczął rodzić się nowy ruch religijny, a jego nieświadomym „twórcą” był Marcin Luter. Za rok Kościół Ewangelicko-Augsburski będzie obchodzić 500-lecie reformacji. Wspólnie z portalem Dekada Lutra już dziś zapraszamy na tydzień tematyczny poświęcony reformacji i skutkom tamtych wydarzeń.

martin_luther_1529Marcina Lutra nie trzeba nikomu przedstawiać. Każdy z nas pamięta jak na lekcjach historii omawiano słynne przybicie 95 tez. Wydarzenia te nie były bez znaczenia dla pozostałej części Europy. Bardzo szybko pojawiła się kontrreformacja, a także inni działacze reformacyjni, którzy zapoczątkowali kolejne ruchy protestanckie, jak np. Jan Kalwin.

Podczas tygodnia tematycznego przeczytacie nie tylko o Marcinie Lutrze, ale również o Janie Husie, reformacji w Anglii, Annie Wazównie oraz pokoju augsburskim i kontrreformacji. Na te i inne teksty zapraszamy Was już od 27 października do 1 listopada.

Chcecie wziąć udział w naszym przedsięwzięciu dzieląc się z nami swoimi tekstami? Zapraszamy do kontaktu i wysyłania artykułów na adres: teksty@historia.org.pl

 

Na tydzień tematyczny zapraszają historia.org.ol oraz Dekada Lutra

logo_historia.org_

Web

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz