Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na wykład


Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Studium Muzealne, które odbędzie się w czwartek, 27.10.2016 r., o godz. 17.00 w Stajniach Książęcych w Pszczynie. Wykład pt. „Między Pszczyną, Wrocławiem i Berlinem. Ezechiel Zivier historyk i archiwista Hochbergów” zaprezentuje dr Barbara Kalinowska-Wójcik.

Dr Barbara Kalinowska-Wójcik ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie Śląskim (1995-2001) oraz Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium (1999-2000). W 2000 roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych UŚ, a w 2005 roku obroniła pracę doktorską pod tytułem: „Ezechiel Zivier (1868-1925). Archiwista i historyk” przygotowaną pod kierunkiem prof. dr hab.  E. Długajczyka. Obecnie dr Barbara Kalinowska-Wójcik zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w Zakładzie Archiwistyki i Historii Śląska Instytutu Historii UŚ oraz w Archiwum Państwowym w Katowicach. Od lat zajmuje się tematyką archiwistyki, historii miast oraz Żydów na Górnym Śląsku.

studium_muzealne_27-10-2016_r

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz