Modny Muranów- zaproszenie na wykład w Stacji Muranów


Kolejny wykład w ramach projektu Muranoteka poświęcony zostanie strojom. Aleksandra Boćkowska Stacja Muranów zaprasza na wykład i dyskusję z Aleksandrą Boćkowską, która opowie o modzie w PRL – o tym, co ją różniło, a co zbliżało do mody w ogóle i co z tym wspólnego miał Muranów.

O modę w powojennej Polsce toczyła się wieczna walka. Projektanci walczyli o wolność tworzenia, władze o dusze projektantów, fabryki walczyły o przydziały materiałów, a klienci, żeby coś kupić. Gdy nie udawało się kupić w sklepach, chodzili na bazary, szyli sami albo u krawcowych. Bo choć czasy nie sprzyjały (a może właśnie dlatego) bardzo chcieli być modni.

Dlaczego? O tym organizatorzy chcą porozmawiać na spotkaniu w Stacji Muranów. Aleksandra Boćkowska, autorka książki „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL” przypomni sylwetki najważniejszych projektantów, opowie, z czym się borykali i dlaczego pawilony przy ul. Jana Pawła II (wtedy Marchlewskiego) były jednym z najważniejszych adresów zakupowych.

Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godz. 18:30, zaś po wykładzie przewidywana jest dyskusja.

O wydarzeniu można przeczytać więcej tutaj

04_cp_muranoteka_v1a

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz