„Mafia przeciw Hitlerowi” T. Newark - premiera


Mafia przeciw Hitlerowi odsłania kulisy współpracy aliantów z amerykańsko-sycylijską mafią podczas II wojny światowej.

mafia-przeciw-hitlerowi-2016Mafia, której działalność we Włoszech poważnie utrudniał Mussolini, z powodzeniem kontrolowała w tym czasie wiele sfer życia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Podczas II wojny światowej amerykańskie władze zdały sobie sprawę, iż bez wsparcia jej przywódców nie zapewnią bezpieczeństwa własnemu krajowi. Na mocy tajnego układu członkowie tej organizacji przestępczej własnymi metodami mieli zwalczać amerykańskich nazistów oraz agentów nasyłanych z Trzeciej Rzeszy.

Po zajęciu Sycylii, „w dowód wdzięczności” alianci pozwolili, by mafia wprowadziła tam przejściowo własne rządy, które omal nie doprowadziły do oderwania wyspy od Włoch. Książka ujawnia wiele faktów, m.in. mafijne „zlecenia” na zgładzenie czołowych nazistów, w tym także Hitlera, a także związki mafii ze amerykańskimi i brytyjskimi służbami wywiadowczymi.

Autorem publikacji jest Tim Newark, brytyjski historyk i dziennikarz, który napisał kilkanaście książek i programów telewizyjnych na temat militariów oraz organizacji przestępczych. Do swojej książki Mafia przeciw Hitlerowi  prowadził szeroko zakrojone badania w archiwach w Londynie, Waszyngtonie i na Sycylii.

Tytuł: „Mafia przeciw Hitlerowi”
Autor: Tim Newark
Wydawnictwo: RM
Liczba stron: 334
ISBN: 978-83-7773-621-0
Data premiery: 24 października 2016 r.
Cena: 29,90 zł
patronat

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz