Prywatne zapiski Elżbiety I w zasięgu ręki


Narodowe Archiwa Wielkiej Brytanii udostępniły ponad 40 zdigitalizowanych dokumentów związanych z Elżbietą I Tudor. Zbiory dostępne są w internecie.

Elżbieta I zdobyła sobie w pamięci potomnych tytuł „Wielkiej”. Ta renesansowa władczyni, potrafiła doskonale manewrować w świecie polityki zdominowanym przez mężczyzn, a jej polityka wprowadziła Królestwo angielskie (dosłownie) na szerokie wody.

Dzięki zabiegom pracowników, historycy z różnych części świata, bez pracochłonnego przeszukiwania archiwów, będą mogli zapoznać się z oryginalnymi listami i zapiskami Wielkiej Królowej. W zbiorach znajdują się pisma poświęcone okresowi młodości Elżbiety, jej stosunkom z Marią Stuart oraz polityce zagranicznej państwa angielskiego w dobie rozkwitu. Całość poprzedzona jest wstępem napisanym przez Tracy Borman –ekspertkę zajmującą się historią Tudorów.

Dostęp do omawianych zasobów znajdziemy tutaj

800px-elizabeth_i_in_coronation_robes

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz