„Podróż do krainy Szekspira. Magia kolorowania” – Good Wives and Warriors – recenzja


Moda na kolorowanki trwa! Kolorują już nie tylko dzieci, ale także dorośli. I nie ma się co dziwić, bo dzięki kredkom wracamy do barwnych czasów dzieciństwa, a jednocześnie relaksujemy się. Tym razem przedstawiamy Wam więc jedną z najciekawszych pozycji na rynku kolorowanek, czyli coś dla fanów Szekspira.

podrozPodróż do krainy Szekspira to nowa kolorowanka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa. Zachęca już sama okładka utrzymana w białych, fioletowych i złotych barwach, na której widzimy przedsmak tego, co czeka nas w środku. A będzie to wyzwanie.

Na 96 stronach w formacie 24x24 znajdziemy aż 70 jedno i dwustronicowych kolorowanek. Nie są to jednak proste rysunki przeznaczone dla dzieci, wydawca na swojej stronie zaznacza, że kolorowanka jest dla dorosłych ze względu na wysoki poziom trudności. Rysunku są skomplikowane, więc pokolorowanie ich wymaga czasu i cierpliwości, ale efekt jest naprawdę piorunujący. Wystarczy parę kredek i trochę czasu, żeby wyczarować magiczny obrazek. Każdy z nich nawiązuje oczywiście do słynnego elżbietańskiego poety Szekspira, tak więc mamy tu wiele pięknych kolorowanek, które skojarzą się nam z jego największymi dziełami oraz wizerunek samego autora.

Jednak ta kolorowanka to nie tylko obrazki, ale także słowa. Autorzy nie zapomnieli o tym, aby pozycja miała swój niesamowity, szekspirowski charakter, tak więc zamieścili tu wiele cytatów ze sztuk takich jak: Hamlet, Romeo i Julia, Makbet, Sen nocy letniej czy Kupiec wenecki.

Podróż do krainy Szekspira to fantastyczna propozycja dla wszystkich, którzy szukają wciągającego zajęcia na długie jesienne i zimowe wieczory. Dzięki tej przepięknie wydanej, ciekawej i dopracowanej w każdym szczególe kolorowance spędzimy z kredkami w ręku długie godziny, przy okazji odpoczywając i odprężając się po długim dniu w pracy lub szkole. Po to z resztą zostały wymyślone kolorowanki antystresowe, do których ta może spokojnie się zaliczać.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ ciekawy temat

+ przepiękne obrazki

+ wysoki poziom trudności

+ cytaty

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Podróż do krainy Szekspira. Magia kolorowania

Autor: Good Wives and Warriors

Wydawca: Zielona Sowa

Rok wydania: 2016

ISBN: 9788380731080

Liczba stron: 96

Okładka: miękka

Cena: 24,90 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

 

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz