Wargaming, SEGA i Creative Assembly stworzą Total War: ARENA


Total War: ARENA powstanie we współpracy Wargaming, SEGA i Creative Assembly. Gra zostanie wydana poprzez nowopowstałą platformę Wargaming Alliance. 

twa_wga_key_artW powodzeniu przedsięwzięcia związanego z serią Total War, które jest jednym z filarów biznesowych firmy SEGA ma pomóc doświadczenia Wargamingu na rynku gier free-to-play. Swoje kompetencje w tym zakresie Wargaming udowodnił posiadając obecnie ponad 100 milionów zarejestrowanych graczy w swoich tytułach na całym świecie.

SEGA ciągle szuka rozwiązań, dzięki którym jej zróżnicowane marki mogą trafić do szerszego grona graczy - mówi Jurgen Post, Prezydent i COO w SEGA Europe.

Przez ponad dekadę, marka Tota War stała się wyznacznikiem dla gier strategicznych, dzięki unikatowej rozgrywce i skoncentrowaniu się na autentyczności. Rynek free-to-play to nowe wyzwanie dla marki, a zeszły roku zauważyliśmy wielki potencjał w Total War: ARENA - komentuje Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly. Partnerstwo z Wargaming Alliance to doskonałe połączenie uznanych strategicznych marek. Cieszymy się na współpracę z twórcami globalnego hitu jakim jest World of Tanks i wierzymy, że dotrą z Total War: ARENA do graczy - dodaje.

Przez ostatnie 7 lat Wargaming pracował ciężko na swoją pozycję lidera w segmencie free-to-play. Poprzez Wargaming Alliance mamy nadzieję dzielić się wiedzą z innymi firmami, które wchodzą na wysoce konkurencyjny teren. Cieszymy się na współpracę z SEGA i Creative Assembly, aby zapewnić sukces Total War: ARENA - stwierdza Vladimir Makarychev, szef Wargaming Alliance.

Total War to jedna z popularniejszych gier strategicznych, która łączy elementy taktyczne i strategiczne, co umożliwia toczenie ogromnych bitew. Arena ma przenosić Total War w świat rozgrywki sieciowej. W grze dwa dziesięcioosobowe drużyny mają toczyć między sobą pojedynki. Każdy z graczy kontrolowałby trzy wybrane oddziały, nadzorowane przez wodza, który dysponowałby unikalnymi zdolnościami. Zwycięstwo będzie zależeć od przejęcia bazy przeciwnika lub zniszczenia wszystkich wrogich jednostek.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz