„Puzzle Początki państwa polskiego” - recenzja


Po książkach i kolorowankach historycznych przyszła pora na puzzle. Dla dzieci powyżej 5 roku życia Qbum stworzyło puzzle przedstawiające początki państwa polskiego. Jednak oprócz zwykłych puzzli mamy dodatki, które pomogą naszym pociechom w utrwalaniu informacji.

puzzle_przod-1-500x402Nie od dziś wiadomo, że poprzez zabawę dzieci uczą się najszybciej. Na polskim rynku jest coraz więcej książek historycznych przeznaczonych dla najmłodszych. Z publikacjami zaczęły konkurować kolorowanki, a teraz dołączają do nich puzzle.

Puzzle Początki państwa polskiego to 84 duże elementy, które są bardzo czytelne. Wykonano je bardzo starannie dlatego, co najważniejsze przy dzieciach, nie niszczą się szybko. Od standardowych puzzli, poza rozmiarem, różni je także kształt. Są one czasem dłuższe, innym razem zakończone „spiczastą końcówką”, a  po ułożeniu nie tworzą typowej ramki, ponieważ kształt obramowania przypomina falę.

Na puzzlach przedstawiono zarówno postaci związane z początkami państwa polskiego, jak i daty najważniejszych wydarzeń. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie z dzieckiem rozmowy o historii naszego kraju. Najmłodsi mogę zatem miło spędzić czas z rodzicami, a przy tym dużo  się nauczyć.

Warto również zaznaczyć, że puzzle nadają się na zajęcia szkolne w młodszych klasach. Nauczyciele, podobnie jak rodzice, mogą ich użyć do rozpoczęcia rozmowy o Mieszku i najważniejszych wydarzeniach z początków Polski.

Podsumowując, puzzle są idealne zarówno do zabawy w domu, jak i do wykorzystania podczas zajęć dydaktycznych. Uniwersalny temat oraz kolorystyka sprawiają, że są one idealne dla dziewczynek oraz chłopców. Dodatkowo na pudełku znajdziemy specjalny kod, który umożliwi zgłębienie tematu m.in. poprzez kolorowanki. Pozostaje nam zatem cieszyć się miło spędzonym czasem podczas układania puzzli i oczekiwać, że podobnych tematycznie prac będzie pojawiać się coraz więcej.

 

Plus/minus:

Na plus:

+ wygląd

+ duże elementy

+ dodatki (kolorowanki i gry do ściągnięcia)

+ czytelne obrazki

Na minus:

- brak

 

Tytuł: Puzzle Początki państwa polskiego

Autorzy: Magda Markowska, Karolina Fyszel-Koźlicka

Wydawca: Qbum

Rok wydania: 2016

Cena: 59,99 zł

Ocena recenzenta: 10/10

 

Korekta: Jagoda Marek

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Opinie i ocena zawarte w recenzji wyrażają wyłącznie zdanie recenzenta, nie musi być ono zgodne ze stanowiskiem redakcji. Z naszą skalę ocen i sposobem oceny możesz zapoznać się tutaj. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanej recenzji, by to zrobić wystarczy podać swój nick i e-mail. O naszych recenzjach możesz także porozmawiać na naszym forum. Na profilu "historia.org.pl" na Facebooku na bieżąco informujemy o nowych recenzjach. Możesz także napisać własną recenzję i wysłać ją na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz