„Królowa i Kanclerz” R. Nowak - zapowiedź


Nakładem Wydawnictwa Komograf - Jazda ukaże się najnowsza książka Roberta Nowaka „Królowa i Kanclerz”. Opowieść osadzona w realiach XVI wiecznej Rzeczypospolitej od pierwszych słów trzyma w napięciu.

krolowa-okladka-5Królowa i kanclerz to opowieść na faktach z pierwszej połowy XVI wieku. Akcja zaczyna się w roku 1515, gdzie w Polsce i na Litwie panuje Zygmunt I Jagiellon. Jego pierwsza żona z wigierskiego magnackiego rodu Zapoylów, królowa Barbara umiera. Wygnana wraz z matką z rodzinnych stron, mieszkająca na południu Italii, w Barii, księżniczka Bona Sforza doznaje szczęśliwej odmiany losu zostając 18 kwietnia 1518 roku żoną polskiego króla. Od początku swojej obecności na Wawelu jest Bona wrogo nastawiona do Krzysztofa Szydłowieckiego. Wielki kanclerz koronny, drugi po królu traktuje monarchinię, jako zagrożenie w realizacji polityki Jagiellonów. Konflikt między nimi doprowadza do podziału na wawelskim dworze i nikt z dworaków nie może być wobec niego neutralny. W dążeniu do realizacji swoich celów, zarówno królowa Bona i kanclerz Krzysztof Szydłowiecki nie przebierają w środkach. Żaden z nich nie chce ustąpić względem siebie. Za kanclerzem oraz królową nie przepada, bystry oraz inteligentny błazen królewski Stańczyk, który całą historię opisuje, będąc jej narratorem.

Tytuł: Królowa i Kanclerz
Autor: Rober Nowak
Wydawnictwo: Komograf
ISBN: 978-83-64739-47-7
Data wydania: 2016 r.
Cena: 25 zł wraz z wysyłką

patronat

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz